O nás

O DIANA Lab

Jsme akreditovaná a automatizovaná moderní mikrobiologická laboratoř poskytující velkokapacitní PCR diagnostiku a detekci protilátek. Preciznost naší laboratorní práce je zaručena prostřednictvím systému managementu kvality, který odpovídá standardu ČSN EN ISO 15189:2013. Laboratoř zajišťuje pravidelné interní a externí hodnocení kvality. Její personál se pravidelně účastní programů národních i mezinárodních programů EHK, odborných konferencí a vzdělávacích akcích v klinické diagnostice a podporuje zvyšování kvalifikace zaměstnanců. Poskytujeme zájemcům ze strany odběrových míst, firem i škol vysokou kapacitu pro vyhodnocování přesných neinvazivních testů ze slin.

10 tisíc

testů denně

1500

vzorků za hodinu

24 hodin

většina výsledků do 1 dne

Náš příběh

DIANA Lab je s kapacitou 10 tisíc vzorků denně první laboratoří v ČR specializovanou na automatizované vyhodnocování vysoce citlivých PCR testů ze slin.

Výrazně se nám podařilo urychlit celý proces testovaní. Na začátku pandemie se vyhodnocovalo manuálně jen kolem 150 testů denně. My nyní na jedné sadě přístrojů zpracujeme až 1500 vzorků za hodinu. Je to obrovský posun, který umožňuje testovat velkokapacitně a levně. Otevřením vlastní laboratoře chceme ukázat, že jde i vysoce citlivou PCR diagnostiku dělat ve velkém. Naše technologie je přenositelná a DIANA Biotechnologies může zajistit dodání na libovolné další místo. 

Připravíme se na příchod dalších vln pandemie nemoci COVID-19 a zajistíme podmínky k plošnému testování. Masové testování a rychlé trasování výrazně zbrzdí epidemii a my přispějeme k tomu, aby znovu nenastaly plošné zákazy.

Jsme součástí DIANA Biotechnologies

Česká inovativní společnost DIANA Biotechnologies byla založena v roce 2018 a rozvíjí zejména aplikace kolem patentované technologie DIANA, kterou vynalezl CEO a vědecký ředitel firmy Václav Navrátil během svého působení na Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd. Mimo vývoje nových léčiv a diagnostických metod pro detekci biomarkerů se zaměřujeme také na vývoj monoklonálních protilátek pro diagnostiku i terapie a na PCR diagnostiku virových onemocnění. Během epidemie COVID-19 se firma stala největším českým výrobcem PCR testů na COVID-19 a uvedla na trh i unikátní ultra-citlivé PCR testy ze slin. Diana staví na týmu špičkových vědců s unikátní expertízou v molekulární biologii, biochemii, organické a medicinální chemii, farmakologii a laboratorní automatizaci.

Pro více informací o společnosti pokračujte na web společnosti nebo nás sledujte na sociálních sítích. 

DianaLab Aktuálně (2)

Kariéra v DIANA

Hledáme nové kolegy do naší rychle se rozvíjející společnosti. S odpovídajícím vzděláním a odbornými znalostmi v oblasti farmakologie, molekulární biologie, biochemie nebo lékařské chemie u nás budete pracovat na zajímavých projektech v oblasti klinické diagnostiky nebo objevování léčiv.

Spolupracují s námi